Εορτασμός της 25ης Μαρτίου 1821

Η ΣΤ’ τάξη του σχολείου μας οργάνωσε και παρουσίασε μια συγκινητική και παράλληλα εντυπωσιακή γιορτή, στο πλαίσιο του εορτασμού της Εθνικής Παλιγγενεσίας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες, με αίσθημα υπερηφάνειας και γνώσης της Ελληνικής ιστορίας, απέδωσαν σωστά το πνεύμα και το ύφος της εθνικής εορτής.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ:

• Τον Πολιτιστικό Σύλλογο Κατσικά και τον χοροδιδάσκαλο κ. Χρήστο Σαρηγιαννίδη για την προσφορά των παραδοσιακών φορεσιών.

• Τον κ. Θωμά Νάστο και την εταιρεία Vision of Sound για τον ήχο.

• Τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την πολύτιμη βοήθειά τους.

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ:

• Οι μαθήτριες/τές της ΣΤ΄ τάξης.

• Η δασκάλα των Εικαστικών, κ. Δήμητρα Λιάσκα, στην κατασκευή των σκηνικών και κουστουμιών.

• Ο γυμναστής του σχολείου, κ. Κώστας Παπανικολάου, στην υλικοτεχνική υποστήριξη.

• Η δασκάλα της Μουσικής, κ. Κατερίνα Χουλιάρα, στη μουσική διδασκαλία.

• Οι δάσκαλοι της ΣΤ τάξης στην επιμέλεια της παράστασης:

• η κ. Αναστασία Μαυρογεώργου ΣΤ1

• ο κ. Παναγιώτης Μπαλιάτσας ΣΤ2

• ο κ. Σταύρος Λάμπρος ΣΤ3

Η Διεύθυνση, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες του σχολείου μας σας ευχαριστούμε και σας ευχόμαστε

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!