Λειτουργία ΕΔΕΑΥ (Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης)

1ο Δημοτικό Σχολείο Ανατολής
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας λειτουργεί ο θεσμός της ΕΔΕΑΥ (Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης) σε εβδομαδιαία βάση (κάθε Πέμπτη, 8.00-12.25). Στην επιτροπή μέλη είναι οι παρακάτω ειδικότητες: Εκπαιδευτικός Ειδικής Αγωγής, Ψυχολόγος και Κοινωνικός Λειτουργός). Η επιτροπή αυτή παρέχει υπηρεσίες στους μαθητές/τριες και στους γονείς/κηδεμόνες τους, εντός του σχολείου και του σχολικού ωραρίου για οποιοδήποτε θέμα εμπίπτει στις αρμοδιότητές τους (εκπαιδευτικό, ψυχολογικό, κοινωνικό, συμπεριφορικό κτλ.). Για οποιαδήποτε πληροφορία και εκδήλωση ενδιαφέροντος επικοινωνήστε με τη διεύθυνση του σχολείου.

Η Διευθύντρια του σχολείου